Oskar Pişmaniye

Pişmaniye Kaç Kaloridir?

Pişmaniye Kaç Kaloridir?

Pişmaniye tüketen biri için en önemli sorulardan biri pişmaniyenin kaç kalori olduğudur.

Farklı çeşitleri ve tatları bulunan pişmaniyeler, kullanılan malzeme miktarına göre farklı besin değerlerine sahip olabilirler. Pişmaniye kalori değerlendirilmesi sade pişmaniye üzerinden yapıldığında şöyle sonuçlar elde edilir:

Bir adet sade pişmaniye 20 gramdır ve 95 kalori içerir. 400 gramlık bir paket pişmaniye alan bir kullanıcı için paketin tamamı 1936 gram kalori içerir. 600 gramda 2904 kalori, 800 gramda ise 3872 kaloridir. 

Pişmaniye, içerdiği kalorinin büyük bir kısmını şekerden almaktadır. Şeker oranı az olan bir pişmaniyenin kalorisi de düşük olur. Pişmaniyeye lezzetini veren şeker, fazla kullanımda vücuda zarar verebilir. Bundan dolayı kararında pişmaniye tüketmek fazla kilolardan korunmanızı sağlar. Oskar Pişmaniye kalitesi ile tercih edeceğiniz pişmaniyenin besin değerleri paket üzerinde yer almaktadır. Böylece tüketici ne kullandığını içi rahat bir şekilde tüketebilir. 

1 adet pişmaniyede kalori dışındaki besin değerleri şunlardır:

  • Şeker: 10 Gr.
  • Karbonhidrat: 19,5 Gr.
  • Protein: 0,6 Gr.
  • Yağ: 1,4 Gr.

Pişmaniye özellikle Türk çayının yanında sevilerek tüketilen bir tatlıdır. Pratik bir sunuma sahip olması nedeni ile davetsiz misafirleriniz için hızla kahve ya da çayın yanında ikramlık olarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp Hattı